[chatbot]
top of page

Çocuklar Gençler ve Çiftler için Cinsel Eğitim

Cinsel Eğitim

çocuklar ergenler ve çiftler için

   Tıpta hastalıkların tedavisi kadar ortaya çıkmadan önlenmesi de önemli bir konudur. Biz buna koruyucu hekimlik adını vermekteyiz. İşte cinsel eğitim de bu koruyucu hekimliğin bir parçasıdır. Her yaşta alınabilir ve de alınmalıdır. Biz cinsel eğitim programlarımızı 4 bölüme ayırıyoruz. Hem kendi evliliğinizin hem de çocuğunuzun buna mutlak ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz.

 

1- Çocuklar için ebeveynlere yönelik eğitim programı
2- Ergenlik çağındaki gençler için hem o gence hem de ailesine yönelik eğitim programı
3- Evlilik hazırlığında olan ya da yeni evli çiftlere yönelik eğitim programı
4- Her yaştaki evli çiftlere yönelik eğitim programı


ÇOCUKLUKTA CİNSEL EĞİTİM:

    Çocuklarınız size sorduğu cinsel içerikli sorulara en doğru yanıtları nasıl vereceksiniz? Bu konu elbette anne babalar için çok önemli bir sorundur ve stres kaynağıdır. Çünkü çocuklar merak eder ve "ben nasıl dünyaya geldim" tarzı sorularla illa ki gün gelir karşılaşırsınız. Onun kafasını karıştırmadan ve çelişkiye düşürmeden uygun cevaplar verebilmek çok önemlidir. Peki çocuğunuz size hiç böyle soru sormuyorsa. İşte bu durumda daha fazla endişe duymanız gerekir. Çünkü çocuğunuz ummadığınız başka kişilerden bilgi çekiyor olabilir ve bu durum çok daha tehlikelidir. Kontrolü ele alıp çocuğunuzu size sorabilir hale getirmeniz gerekmektedir. Bu eğitimi anne baba olarak bir arada almanızı tavsiye ediyoruz. Üstelik bu eğitimle çocuklu bir ailede anne babanın da cinsel yaşamının bir düzen altına alınabilmesinin yolu açılmış olmaktadır. UZ Clinic olarak biz sizi eğitiyoruz siz de hem çocuklarınızı eğiteceksiniz hem de onlara doğru örnek olacaksınız. Unutmayın cinsel eğitim sizin anne baba olarak en önemli sorumluluklarınızdan birisidir. Hem çocuğunuzu cinsel taciz gibi büyük tehlikelerden korumak hem de onu ergenliğe sağlıklı bir şekilde  hazırlamak açısından çok çok önemli bir konu olduğu açıktır. Bu eğitimin amaç ve hedefleri şunlardır.

 • Çocukların doğumdan erişkinliğe kadar olan süreçte psikolojk ve fizyolojik cinsel gelişim evrelerinin aileye öğretilmesi 

 • Çocuğunuzun sorularına en uygun ve en doğru cevaplar verilmesinin yolları

 • Anne babanın ev içindeki rolleri ve bir gözlemci olarak çocuğa nasıl örnek olunacağı

 • Çocuğunuza kendi bedenine yönelik mahremiyet duygusunun kazandırılması

 • Çocuğa evde anne babanın mahremiyetine olan saygısının nasıl kazandırılacağı

 

 

ERGENLİKTE CİNSEL EĞİTİM:
     Ergenlikte cinsel eğitim cinsel sağlık bilimi tarafından mutlak tavsiye edilen bir konudur. Öncelikle şunu iyi bilinmeli; cinsel eğitim, seks eğitimi demek değildir. Her ergen günümüzde özellikle internet dünyasından yalan yanlış birçok bilgiyi zaten edinmektedir. Bu bilgiler maalesef doğruymuş gibi o ergenin kafasında bir süre sonra yer eder ve kökleşir. Yine yanlış bazı davranış biçimleri buna eklendiği zaman etkisi ömür boyu sürecek cinsel sorunların da temeli atılmış olur. Bu noktadan sonra kemikleşen sorunları çözmek çok daha zor olmaktadır. Biz işte bunun yerine kız veya erkek ergeni karşımıza oturtup ona cinsellikle ilgili bilimsel nitelikte genel bir bilgilendirme yapıyoruz. Dolayısı ile sorun daha ortaya çıkmadan o sorunun önüne geçmiş oluyoruz. Ergenlik çağında bir çocuğunuz varsa ona vereceğiniz en büyük hazinelerden birisinin bu olacağı düşüncesindeyiz. Emin olun cinsel eğitim ileride mutlu bir birlikteliği sürdürebilmesi için çok çok önemli konudur. Ayrıca yapılan çalışmalar şunu göstermiştir ki ergenlikte cinsel eğitimden geçen gençler çoğunlukla yaşıtlarına göre daha ileri yaşta ilk cinsel ilişkiyi deneyimlemektedir.  Cinsel eğitim,  gençlerin cinselliğe olan doğal merak duygusunu dengeler ve onların hatalı davranışlardan uzak kalmasını sağlar. Bu eğitim 2 seans olarak şekiller maketler ve görseller üzerinden verilmektedir. Sonrasında 2 seans da o ergenin anne babası ile görüşme yapılmaktadır.  Eğitimin temel amaçları şunlardır;

 

 • Kadın ve erkek cinselliği üzerine bilgilendirme

 • Ergenin merak ettiği konuların aydınlatılması

 • Ergenlik ve mastürbasyon konusunda bilgilendirme

 • Üreme gebelik doğum fizyoloji üzerine bilgilendirme

 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda bilgilendirme

 • Doğum kontrol yöntemlerinin konuşulması

 • Evdeki genç ergene ailenin tutumu (aileler için) 

 • Ergeni homoseksüel yönelimlerden koruma yolları (aileler için)


 

 

 

EVLİLİK HAZIRLIĞINDAKİ ÇİFTLERE YÖNELİK CİNSEL EĞİTİM:
      Kesin olan şudur. Nasıl başlarsa çoğu kez öyle gider ve iyi başlayan her şey doğal olarak güzel ilerler. Kuşkusuz cinsellik ve seks evliliğin temel direğidir ve olmazsa olmazıdır. Eğer yeni evli iseniz veya evlilik hazırlığında iseniz bu eğitimden geçmenizi özellikle tavsiye ediyoruz. İnanın çeyizinizdeki birçok eşyadan çok daha önemli bir kazanım elde etmiş olacaksınız. Bu eğitimde hem cinselliği karı koca olarak sağlıklı yaşayabilmeniz için genel bir bilgilendirme yapılmakta hem de evde,  kadın erkek iletişimine dair size çok özel bazı kadim sırlar verilmektedir. Temel amacı cinsellikle ilgili olarak sorunların daha ortaya çıkmadan önlenebilmesi ve doyurucu bir cinsel yaşamın da sürekliliğinin sağlanmasıdır. Malum günümüzde büyük bir aşkla başlayan birçok evlilik kısa sürede hüsranla sonlanabilmektedir. Bu eğitimin aile birliğinin korunmasına, boşanma veya aldatmaların da önlenmesine dair büyük faydasının olduğunu düşünmekteyiz. Eğitimimiz toplam 4 seanstan oluşmakta. 1 seans kadın, 1 seans erkek ve 2 seans da çift bir arada eğitime seminerine alınırlar.

 • Kadın erkek cinselliğine dair genel bilgilendirmeler.

 • Boşalma ve orgazmın farkları, aşkın seks öğretileri

 • Temel cinsel sorunlar hakkında bilgilendirme, koruyucu tedbirlerin öğretilmesi.

 • Güzel sevişme sanatına dair bilgilendirmeler

 • Kadın ve erkeğin eşine karşı sorumlulukları ve mutlu evliliğin kadim sırları

 


 

 

 

EVLİ ÇİFTLERE YÖNELİK CİNSEL EĞİTİM:

    İlla bir sorununuz olması gerekmez elbette. Uzun süreli birlikteliklerde şehvetin azalması çok normaldir. Ama tamamen tükenmesi o birliktelik için hiç sağlıklı olmayabilir. İşte bu eğitim evde azalan şehvetin yok olmadan tekrardan arttırılması ve bunun korunmasının yollarını öğretmek için planlanmıştır. Her yaşta kaç yılık evli olursanız olun bu eğitim seminerimize çift olarak katılabilirsiniz. Durağanlaşan monotonlaşan evliliğinizi tekrardan canlandırmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

 

 • Evdeki şehvetin korunmasının yolları 

 • Güzel sevişme sanatı, aşkın seks öğretisi

 • Kadın ve erkeğin eşine karşı sorumlulukları ve mutlu evliliğin kadim sırları

bottom of page